دکتر مهدی یامینی dr yamini | تزریق باریاتریک معده (بوتاکس معده) چیست و در لاغری چقدر موثر است؟
تزریق باریاتریک معده (بوتاکس معده) چیست و در لاغری چقدر موثر است؟

تزریق باریاتریک معده (بوتاکس معده) چیست و در لاغری چقدر موثر است؟

تزریق باریاتریک معده (بوتاکس معده) چیست و در لاغری چقدر موثر است؟

 

لاغری با بوتاکس معده، یکی از جدیدترین درمان هایی است که نیاز به جراحی ندارد. امروزه از بوتاکس معده به عنوان یکی از بهترین روش های غیر جراحی جهت درمان چاقی موضعی در خانم ها و آقایان یاد می شود. در واقع، این روش با کمترین عوارض همراه می باشد. این روش نوین درمانی اثربخشی زیادی جهت کاهش وزن سریع و کاهش میزان غذای مصرفی فرد دارد. در این مطلب از سایت دکتر یامینی فوق تخصص گوارش، کبد و آندوسکوپی در شهر تهران قصد داریم تا شما عزیزان را با تزریق بوتاکس معده و مزایای آن آشنا نماییم.

 

لاغری با بوتاکس معده

بوتاکس معده یکی از انواع جراحی باریاتریک بوده که به منظور مقابله با چاقی وزن به بیمار توصیه می شود. لاغری با روش اسلیو معده غیر جراحی در مقایسه با سایر روش های درمانی، بسیار کارآمدتر می باشد. یکی از مهمترین نگرانی های افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند در مورد اثربخش بودن روش های لاغری غیر جراحی است. بوتاکس معده را می توان جایگزین مناسبی برای سایر روش های پرخطر جراحی دانست. این روش بدون درد و خونریزی بوده و بسیار کارآمد می باشد. با تزریق بوتاکس، واکنش های معده در برابر غذای دریافتی متفاوت خواهد بود. در این وضعیت، بدن احساس سیری شدیدی می کند. این امر به مرور زمان باعث کاهش وزن و دستیابی به اندام ایده آل می شود.

 

مزایا و معایب لاغری با بوتاکس معده

جراحی معده از یک سری مزایا و معایب مخصوص به خود برخوردار می باشد. هر روش درمانی که جهت کاهش وزن مورد استفاده قرار می گیرد را در نظر بگیرید، یک سری معایب و مزایایی دارد. روش بوتاکس معده در مقایسه با سایر روش های جراحی بسیار کم عارضه می باشد. از جمله مهمترین مزایای این روش درمانی می توان به موارد زیر اشاره نمود.

•    دستیابی به اندام ایده آل در سریع ترین زمان ممکن

•    روش کم تهاجمی و بی خطر بدون ایجاد هیچ گونه برش بر روی بدن بیمار

•    مدت زمان کوتاه عمل 

•    بهبودی فوق العاده سریع 

•    بدون هیچگونه درد و خونریزی

البته باید گفت که این روش در مقایسه با سایر روش های جراحی، موقتی می باشد. امکان دارد فرد به دلیل عدم رعایت رژیم غذایی خود به حالت قبل بازگردد. از طرف دیگر، این روش غیر جراحی برای افراد دارای چاقی مفرط با توده های بدنی بالای 40 مناسب نمی باشد. 

 

بهترین کاندیدا جهت تزریق بوتاکس معده چه افرادی می باشند؟

قبل از انجام هر گونه روش جراحی برای لاغری باید اطلاعات زیادی در این باره کسب نمایید. از طرفی باید با پزشک جراح خود مشورت نموده و ببینید که آیا این روش برای شما مناسب می باشد یا خیر. به طور کلی، افرادی که دارای شرایط زیر می باشند بهتر است از تزریق بوتاکس معده پرهیز نمایند.

-    آن دسته از افرادی که از چاقی مفرط رنج می برند.

-    آن دسته از افرادی که از توده های بدنی بالای 40 برخوردار هستند.

تزریق بوتاکس معده برای آن دسته از افرادی مناسب می باشد که خواستار کاهش وزن چند کیلوگرمی به میزان کم هستند.  

 

 

مزایا و معایب لاغری با بوتاکس معده

 

 

فرایند تزریق بوتاکس معده به چه نحوی می باشد؟ 

لاغری با بوتاکس معده، روش کم تهاجمی و بدون هیچ گونه درد و خونریزی می باشد. پزشک در این روش از دستگاهی به نام آندوسکوپ استفاده کرده و آن را از طریق دهان به داخل بدن می فرستد. سر این دستگاه دارای یک لوله سوزنی بوده که بوتاکس از طریق آن به بخش های مختلفی از معده تزریق می شود. در واقع این تزریق به منظور مسدود کردن عصب مرکزی معده انجام می شود. این روش جراحی به صورت سرپایی بوده و به مدت 20 الی 30 دقیقه طول خواهد کشید. امکان دارد بیمار بعد از عمل با عوارضی نظیر: درد در ناحیه شکم یا گلو، خونریزی ناشی از تزریق و تپش های نامنظم قلب مواجه شود.  

 

 

منابع

-    https://www.ilajak.com/en/blog/stomach-botox

-    https://www.memorial.com.tr/en/health-guide/what-is-stomach-gastric-botox-how-to-apply-stomach-botox

 

 

نظرات

در حال حاضر نظری ثبت نگردیده

دیدگاهتان را بنویسید