دکتر مهدی یامینی dr yamini | آندوسکوپی چیست؟
آندوسکوپی چیست؟

آندوسکوپی چیست؟

 

آندوسکوپی چیست؟

قطعا شما نیز در دهه های اخیر نام کلمه آندوسکوپی را شنیده اید. در واقع این فرآیند از دهه های گذشته وارد سیستم پزشکی کشور های مختلف شده و امروزه بسیاری از اقدامات درمانی تحت استفاده از این محصول صورت می گیرد. یکی از اصلی ترین معضلات پزشکان از گذشته تاکنون، مشاهده قسمت های مختلف بدن بوده تا بیماری ها و مشکلات بیماران به راحتی تشخیص داده شود. اقدامات گسترده بسیار زیادی در این رابطه صورت گرفته که یکی از آن ها ابداع روش جدید درمانی، یعنی آندوسکوپی بوده است. در این روش پزشک متخصص به وسیله ابزار هایی با نام آندوسکوپ، قسمت های مختلف بدن که شامل عروق و اندام های داخلی می شود را مورد بررسی قرار می دهد.

 

در سال های اخیر مراکز و موسسات بسیار زیادی در سراسر کشورمان تاسیس شده اند تا به انجام این روش درمانی، یعنی آندوسکوپی بپردازند. پزشکان زیادی در این حوزه فعالیت دارند که یکی از برجسته ترین آن ها، دکتر مهدی یامینی می باشد. دکتر یامینی با داشتن سال ها تجربه در این زمینه به عنوان یکی از اولویت های مردم کشورمان برای انجام این روش درمانی شناخته می شود. اما قبل از استفاده از این روش برای مشاهده مشکلات و بیماری های مختلف، نیاز است تا حتما اطلاعات را در رابطه با آن داشته باشید. این مسئله تاثیر مستقیمی را در دریافت خدمات بهتر از سوی شما خواهد داشت.

 

 

آیا انجام این روش درمانی برای تمامی قسمت های بدن صورت می گیرد؟

به طور کلی، انجام فرآیند آندوسکوپی از طریق دهان و برخی اوقات مقعد انسان صورت می گیرد. در روش آندوسکوپ یک لوله باریک و بسیار انعطاف پذیر وجود دارد که بر روی سر آن دوربین مخصوصی نصب شده است. لوله باریک موردنظر از طریق روش های ذکر شده وارد بدن انسان می شود و به بررسی نقاط مختلف بدن انسان مانند ریه، گوارش، مثانه، آپاندیس و ... می پردازد. توجه داشته باشید که این روش درمانی در حین بررسی هر یک از نقاط بدن، دارای نام خاصی می باشد. برای مثال آرتروسکوپی برای بررسی مفاصل و استخوان های بدن انسان انجام می گیرد که همان ابزار آندوسکوپ برای آن استفاده می شود. لازم به ذکر است که اکثریت نقاط بدن به وسیله ابزار آندوسکوپ قابل بررسی هستند.

 

مزایای آندوسکوپی

روش آندوسکوپی به عنوان یکی از تحولات بشر در طول تاریخ شناخته شده که مزایای بسیار زیادی را به همراه دارد. کاربرد های آندوسکوپی به عنوان اولین مزیت های این روش درمانی به شمار می رود. علاوه بر این مسئله پزشک متخصص شما در این روش می تواند به شکل راحت تری به بررسی مشکلات و بیماری های مختلف بدن شما بپردازد. لازم به ذکر است که در صورت مشاهده نمونه مشکوک، قسمت هایی از بدن شما  به وسیله این دستگاه جدا خواهد شد تا آزمایشات بیشتری بر روی بدن شما صورت بگیرد. همچنین در بسیاری از عمل های جراحی برای مشاهده دقیق تر بافت موردنظر، از این روش استفاده می شود تا کیفیت درمان افزایش قابل توجهی یابد.

 

 

کاربرد های آندوسکوپی

 

 

جمع بندی

در سال های اخیر روش آندوسکوپی به عنوان یکی از بهترین روش های ممکن برای درمان بسیاری از بیماری ها شناخته شده است. این روش توانسته است در میان مردم کشورمان محبوب شود و امروزه در بسیاری از اقدامات درمانی از آن استفاده شود. اما قبل از هر چیزی استفاده از ابزار آندوسکوپ باید توسط فرد متخصص مانند دکتر مهدی یامینی صورت بگیرد. دکتر مهدی یامینی با داشتن مدرک فوق تخصص گوارش، کبد، مجاری صفرایی از تمامی نکات مربوط به ابزار آندوسکوپ مطلع می باشد. از این رو شما می توانید به راحتی با ایجاد ارتباط با دکتر یامینی، زمان لازم را برای رزرو نوبت خود به دست آورید. شما می توانید جهت کسب اطلاعات بیشتر با بخش پشتیبانی ما تماس حاصل فرمایید.

 

 

نظرات

در حال حاضر نظری ثبت نگردیده

دیدگاهتان را بنویسید